Close

توجه

صفحه اصلی/پرسش و پاسخ


bullet پاسخ:

روغن پایه مورد استفاده در عمده روغن موتور‌ها ، پایه نفتی‌ دارد،یعنی‌ پس از پالایش نفت خام به دست می آید. این روغن‌ها ، در این حال که خواص خوبی‌ دارند و نسبتاً ارزان هستند چند اشکال دارند :

۱ برای سرمای شدید و یا گرمای شدید مناسب نیستند .

2 عمر آنها ، متوسط است .

 

برای رفع این مشکلات به روش شیمیایی (در پتروشیمی‌ ها) روغن هایی ساخته می شود که چون مستقیماً از نفت خام به دست نمی‌آیند و به روس مصنوعی (سنتزی) سخته میشوند  ، به آنها روغن های مصنوعی یا سینتتیک گفته می شود . با اضافه کردن مواد افزودنی به این روغن های پایه ، روغن موتور‌های سینتتیک به دست می آید . این روغن‌ها که گرانتر از روغنهای نفتی‌ هستند ، برتری‌های زیادی نسبت به روغنهای پای نفتی‌ دارند .

برتری‌های روغن سینتتیک نسبت روغن‌های پایه نفتی‌ عبارتند از :

۱ - عمر موتور خودرو، فوق العاده افزایش پیدا می‌کند.

۲ - سایش قطعات موتور کاهش پیدا می‌کند .

۳ - مصرف سوخت کاهش پیدا می‌کند .

۴ - آلودگی هوا و محیط زیست کاهش پیدا می‌کند .


bullet پاسخ:

: به طور کلی‌، مخلوط کردن روغنهای مختلف(و از جمله چند روغن موتور مختلف)مجاز نیست،مگر در شرایط بسیار اضطراری،که در این صورت ، باید در اولین فرصت،روغن عوض شود،و از روغن موتور مناسب استفاده گردد .

با توجه به نکته فوق، اضافه کردن موادی به عنوانه مکمل به روغن موتور مناسب که بر اساس قوانین سازنده موتور انتخاب شده باشد ،نیز مجاز نیست .


bullet پاسخ:

کم کردن روغن میتواند به علت نشت روغن (مثلا از زیر کارتر یا از بالای موتور) ، یا به دلیل بخار شدن روغن ، و یا به علت روغن سوزی باشد. در اغلب مورد، باید اشکال نشتی یا روغن سوزی موتور را بر طرف کرد و نباید با استفاده از روغنهای سنگین تر حد لازم ، به طور ظاهری مشکل را بر طرف کرد ، زیرا این کار صدمه بیشتری به موتور وارد می‌کند؛ ولی‌ اگر روغن نا مناسب باشد، باید روغن مناسب را انتخاب و استفاده کرد .

باید توجه کرد که کم شدن روغن ، به مقدار کم، طبیعی است ( هرچند از لحاظه محیط زیست هیچ روغنی نباید به صورت بخار یا سوخته و یا از طریقه نشت ، وارد محیط زیست شود) ؛ به همین دلیل است که سازندگان خودرو توصیه می کنند که در فواصل زمانی‌ یا پس از کیلومتر کارکرد معین موتور ، سطح روغن موجود در کارتر بررسی شود و در صورت لزوم،روغن،از همان نوعی که در موتور ریخته شده است، اضافه گردد .


bullet پاسخ: در اطراف پیستون موتور شیر‌های وجود دارند که در آنها رینگ‌های تعبیه شده اند . این رینگ‌ها می توانند در داخل شیر قدری باز و بسته شوند. با این حرکت در بالا و پایین رفتن پیستون این رنگ‌ها فاصله پیستون و جداره داخلی‌ سیلندر را آب بندی می‌کنند و نمی‌گذارند که هنگام تراکم گاز‌ها از داخل سیلندر خارج شوند .ضمنا رینگ‌های روغن ، روغن موتور اضافی‌ مانده روی سیلندر را جارو می‌کند . اگر به دلیلی‌ ( مثل مواردی که روغنها مواد پاک کننده نداشته باشند و دود در شیر جمع شود) ، این رینگها در محل خود بچسبند و نتوانند آزادانه حرکت کنند ، نمی توانند وظایف آب بندی و جمع کردن روغن را به خوبی‌ انجام دهند، لذا روغن وارد محفظه احتراق شده و میسوزد . در این صورت می گویند موتور به روغن سوزی افتاده است. این وضعیت علاوه بر اینکه قدرت و کشش موتور را کاهش میدهد ، لطمات دیگری به موتور و نیز محیط زیست وارد می‌کند . خودروهای که روغن سوزی دارند از اگزوز خود، دود سفید مایل به آبی و به صورت دائم خارج می کنند .

bullet پاسخ:

روغن موتور باید با فشار معینی روغن را به همه قطعات برساند.فشار کمتر یا بیشتر از حد ممکن است نشان نرسیدن روغن کافی‌ به قطعات باشد . کم بودن فشار روغن موتور در بیشتر مورد به اشکالات مکانیکی مثل خراب شدن پمپ روغن و غیره مربوط است اما روغن موتور هم میتواند در این پدیده موثر باشد . مثلا اگر از روغنی با گرانروی کم استفاده شود و یا روغن در گرمای موتور بیش از حد شل شود میتواند باعث کم شدن فشار روغن گردد .

استفاده از روغن‌های با سطح کیفیت و درجه گرانروی مناسب به شرطی که موتور اشکال مکانیکی نداشته باشد باعث ایجاد فشار مناسب روغن می گردد .


bullet پاسخ:

: در یک روغن موتور مرغوب ، به تدریج سیاه شدن روغن، دلیل این است که آن روغن قدرت پاک کنندگی دارد یعنی‌ دود ه ‌ها را در خود شناور می‌کند و نمی گذارد در لابه لای قطعات رسوب کند پس سیاه شدن روغن دلیل مرغوبیت آن است و نباید بر این اساس تعویض شود.


bullet پاسخ: سازندگان خودرو در مورد زمان و کیلومتر تعویض روغن موتور در خودروهای بنزینی بسته به نوع کارکرد خودرو زمانهای مختلفی ارائه می نمایند و لذا هیچ شرکت سازنده روغن نمی تواند کیلومتر دقیق کارکرد را روی محصول درج نماید

توجه کنید که زمان تعویض روغن موتور به مسافت طی شده خودرو و مدت زمان ماندن روغن در داخل کار‌تر موتور بستگی دارد زیرا تغییرات خواص روغن موتور هم بستگی به مقدار کارکرد موتور دارد و هم بستگی به مدت زمانی که روغن در موتور بوده است. موارد استثنایی مثلا استارت زدن زیاد در هوای سرد یا حرکت زیاد در مسیرهای پر ترافیک، مدت زمان تعویض روغن موتور و فیلتر روغن را جلو می‌اندازد.

روغن موتور نباید از علامت‌های روی گیج (گژ) بالا‌تر و یا پایین‌تر باشد. زیادی روغن موتور باعث افزایش مصرف بنزین شده و علاوه بر تشکیل لایه رسوب کربنی به شمع‌های موتور آسیب می‌زند.

در شرایط کارکرد سخت مثل طی مسافت‌های کوتاه، در جا کار کردن زیاد، ترافیک و یا حرکت در محیط‌های با گرد و غبار زیاد، شرایط آب و هوایی نامناسب (مناطق سرد سیر)، (مناطق گرم سیر)، روغن موتور را زودتر تعویض کنید.

bullet پاسخ: دود آبی معمولا نشانه روغن سوزی می باشد. چنانچه دود آبی از محفظه ای که موتور در آن قرار گرفته در هنگام استارت زدن خارج شود، نشانه آن است که کمک والو های سوپاپ خودرو بسته می باشد و یا اصطلاحا سر سوپاپ چسبانده است . که این دود معمولا پس از استارت از بین میرود . والو های سوپاپ به مرور زمان بر اثر استفاده از سوخت نا مناسب ، زمان مصرف بیش از حد روغن و یا عدم نگهداری مناسب بسته شده و کارایی موتور را به شدت کاهش خواهند داد . چنانچه دود آبی پیوسته از موتور خارج شود نشانه آن است که پیستون های موتور دچار مشکل شده و روغن در حال سوختن می باشد.

برای این مشکل شما دو راه حل پیش رو خواهید داشت :  
راه اول : موتور به طور کامل باز و والو های کمکی سوپاپ ترمیم و یا تعویض شود ، فیلر گیری پیستون ها انجام و در نهایت کل موتور فلاشینگ شود که این کار معمولاً هزینه بالایی در بر خواهد داشت.

راه دوم : تعویض سریع روغن با روغن جدید بر اساس توصیه سازنده موتور و همچنین چک کامل سر سوپاپ ها ، تعویض شمع ها ، کنترل روزانه گیج روغن 

بدیهی است راه دوم کاملا موقتی بوده و راه حل اصلی باز کردن موتور و تعمیر آن می باشد.


پرسشگر:
پرسش:*
ایمیل :
موبایل :
کد امنیتی:*
 
نقشه شرکت فوکس

copyright 2016 fuchs Co ©

ALL RIGHTS RESERVED